O inwestycji

nowoczesne nieruchomości opole

PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY

 

Projektowany budynek będzie pełnił funkcję mieszkalno- usługową. Zaprojektowano jedną kondygnację usługową na poziomie parteru, dostępną bezpośrednio od ulicy Katowickiej oraz poprzez boczne wejście, prowadzące również do części mieszkalnej, z holem wejściowym i portiernią. Kondygnacja usługowa została zaprojektowana jako otwarta przestrzeń z wydzieloną częścią socjalną, ostateczna aranżacja będzie dokonana w konsultacji z docelowym najemcą. Na piętrach 1-3 zaprojektowano mieszkania dwu oraz trzy pokojowe, każde z balkonem, aneksem kuchennym lub z możliwością wydzielenia kuchni niezależnej. Łącznie na trzech kondygnacjach mieszkalnych zaprojektowano 39 mieszkań.

 

Kondygnację podziemną przeznaczono na garaż oraz niewielkie komórki gospodarcze oraz pomieszczenia techniczne. Na dachu natomiast przewidziano zadaszony taras z częścią rekreacyjną.

 

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Budynek w całości jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku na poziomie terenu jest dostępne bezpośrednio z poziomu terenu, natomiast na poszczególne kondygnacje dostęp zapewniony jest windą osobową. Ponad to na parkingu przewidziano miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W zależności od ilości zakupionych mieszkań przez osoby niepełnosprawne istnieje możliwość przearanżowania mieszkań na potrzeby tych osób. Wszelkie istotne zmiany w projekcie zostaną odpowiednio udokumentowane i zgłoszone. Wszystkie mieszkania posiadają otwory wejściowe drzwiowe szer. 90cm w świetle.

mieszkania oleander house

O inwestorze

 

Kapitalizując nasze długoletnie doświadczenie na rynku zarządzania nieruchomościami, wychodzimy naprzeciw niegasnącemu zapotrzebowaniu na własne lokum. Oferowane w ramach naszych inwestycji mieszkania i lokale usługowe charakteryzują się optymalnym rozkładem, wysoką funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania, widowiskową architekturą i rozwiązaniami rekreacyjnymi, są przyjazne dla dorosłych i dzieci. I jeszcze jeden istotny szczegół – położone są w najlepszych lokalizacjach.
Znamy potrzeby i możliwości lokalnych rynków, sami je współtworząc. Proponujemy rozwiązania mieszkaniowe i użytkowe dostosowane do lokalnych potrzeb i potencjału. Nie pretendujemy do roli wielkiego branżowego gracza. Działamy pośród i na rzecz społeczności, z którymi czujemy się związani.

Atrakcje w pobliżu
Oleander House

Szkoła podstawowa – 20 m
Przystanek MZK – 150 m
Liceum – 200 m
Targowisko – 200 m
Kryta pływalnia – 500 m
Klub fitness – 500 m
Teatr – 600 m
Galeria handlowa – 700 m

Stacja Opole Główne – 800 m
Szpital – 800 m
Filharmonia – 900 m
Rynek – 1 km
Stadion Miejski – 1,3 km
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki – 1,3 km
ZOO – 1,8 km

kontakt nieruchomości oleander house

ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNO – BUDOWLANE ORAZ DANE KONSTRUKCYJNO – MATERIAŁOWE

Fundamenty. Zaprojektowano płytę fundamentową żelbetową z betonu C20/25 na podkładzie z chudego betonu gr. 10cm, oddzieloną warstwą foli budowlanej (wg proj. branży konstrukcyjnej).

 

Ściany fundamentowe (piwniczne). Zaprojektowano ściany fundamentowe żelbetowe gr. 25cm. Wylewane z betonu C20/25, zbrojone stalą A-IIIN (wg proj. branży konstrukcyjnej), zaizolowane przeciwwilgociowo, ocieplone styrodurem gr. 5 cm do głębokości płyty fundamentowej oraz min. 0,5m ponad teren.

 

Ściany zewnętrzne. Murowane z bloczków silikatowych SIL-PRO gr. 24cm na cienkie spoiny, gazobeton oraz trzpienie żelbetowe (wg proj. branży konstrukcyjnej), ocieplone styropianem lub wełną mineralną gr. 15cm, otynkowane od wewnątrz tynkiem gipsowym od zewnątrz cienkowarstwowym tynkiem silikatowym na warstwie kleju zbrojonego siatką lub obłożone płytkami elewacyjnymi w części cokołowej.

 

Ściany wewnętrzne nośne. Murowane z bloczków silikatowych SIL-PRO gr. 24cm na cienkie spoiny oraz żelbetowe (wg proj. branży konstrukcyjnej), otynkowane obustronnie tynkiem gipsowym.

 

Ściany działowe. Murowane z bloczków gazobetonowych H+H gr. 12 i 8cm na cienkie spoiny, otynkowane obustronnie tynkiem gipsowym.

 

Ściany działowe piwnicy. Ściany w piwnicy zaprojektowano jako murowane ażurowe lub systemowe z siatki stalowej. Pomieszczenia techniczne w piwnicy należy wymurować jako ściany pełne o odpowiedniej klasie pożarowej REI60 z drzwiami EI30. W pomieszczeniach tych należy wykonać wentylację grawitacyjną oraz nawiew w ścianie zewnętrznej lub w drzwiach stosując kratkę nawiewną pożarową. Ściany pomiędzy pomieszczeniami wykonać jako ażurowe.

 

Kominy. Zaprojektowano kominy wentylacyjne z bloczków betonowych systemowe, murowane na stropie każdej kondygnacji jako szczelne przewody, zakończone nad dachem nasadą kominową wspomagającą ciąg lub wentylatorem mechanicznym, ocieplone powyżej dachu wełną mineralną gr. Min. 5cm, otynkowane i zwieńczone czapą kominową.

 

Podłoga piwnicy. Zaprojektowano podłogę gr max. 15cm, z betonu zbrojonego włóknem, zatartego na głdko ze spadkami do studzienek – bezpośrednio na płycie fundamentowej. W garażu należy wykształcić spadki do koryta, a następnie do wpustu w płycie fundamentowej.

 

Stropy międzykondygnacyjne. Strop żelbetowy lub Rector wg proj. branży konstrukcyjnej z podłogą pływającą, otynkowany od spodu tynkiem gipsowym. Podłoga na stropie z jastrychu cementowego gr. 4cm izolowana akustycznie styropianem EPS T-30dB gr. 2cm i styropianem EPS 100-038 gr. 2cm; nad garażem izolację termiczną wykonać z wełny mineralnej na stropie oraz 10cm wełny na suficie garażu w systemie np. Bolix Izo-strop. Jastrychy posadzkowe należy dokładnie odizolować taśmami od wszystkich ścian.

 

Dach. Zaprojektowano dach o konstrukcji żelbetowej wg proj. branży konstrukcyjnej. Dach płaski o spadku 1-5% ocieplony styropianem np. Knauf Therm Klin BROOFt1 gr. min 20cm, pokryty folią dachową na geowłókninie lub papa termozgrzewalna.

Schody. Zaprojektowano schody żelbetowe wylewane na mokro wg proj. branży konstrukcyjnej. Okładzina schodów i klatek schodowych z płytek ceramicznych na elastycznej zaprawie klejowej. Płyta schodowa od spodu tynkowana.

 

Stolarka okienna. W mieszkaniach zaprojektowano okna PVC sześciokomorowe z zespoloną szybą potrójną z nawiewnikami powietrza o regulowanym stopniu otwarcia usytuowanymi w górnej części okna o łącznym nawiewie min. 100 m3/h na jedno mieszkanie ( min. 3 szt. nawiewnika)
Na klatkach schodowych zaprojektowano system fasadowy na profilach aluminiowych oszklony szybą bezpieczną.

 

Stolarka drzwiowa. Drzwi zewnętrzne w systemie okienno-drzwiowym na profilach aluminiowych szklone szybą bezpieczną. W drzwiach wejściowych zastosować kratkę nawiewną w dolnej ramie drzwi.
Nad drzwiami wejściowymi do klatki zaprojektowano kurtynę powietrzną- nagrzewnicę elektryczną.
Drzwi wewnętrzne do klatki schodowej aluminiowe szklone szybą bezpieczną.
Drzwi do lokali mieszkalnych drewniane płytowe EI30, antywłamaniowe o izolacyjności akustycznej R’A1 min 25dB. Drzwi wewnątrzlokalowe płytowe drewniane lub z płyt drewnopochodnych.

 

Izolacje cieplne. Na ścianach zewnętrznych zaprojektowano izolację termiczną ze styropianu EPS 80-036 o współczynniku λ=0,036W/(m*K) i grubości 15cm. Dla ścian piwnicznych zaprojektowano izolację termiczną ze styropianu XPS o współczynniku λ=0,038W/(m*K) gr. 5cm sięgającą głębokości 1,0m poniżej powierzchni terenu przy budynku.
Dla podłogi nad piwnicą zaprojektowano izolację z wełny mineralnej o współczynniku λ=0,038W/(m*K) gr. 5cm i 10cm wełny mineralnej przyklejanej do sufitu w systemie np. Bolix Izo – strop w piwnicy malowane natryskowo o współczynniku λ=0,036W/(m*K)

 

Część elewacji zostanie wykończona w systemie elewacji wentylowanej z panelami czarnego szkła lub płyt typu „Trespa” w kolorze brązowym. Część przyziemia zostanie obłożona płytkami elewacyjnymi w kolorze grafitowym. Pozostałe fragmenty będą otynkowane tynkiem sylikatowm.

 

Powłoki malarskie. Wewnątrz na ścianach i sufitach farby emulsyjne i akrylowe PPG Sigma.

 

Balustrady, poręcze. Balustrady na balkonach metalowe malowane proszkowo w kolorze szarym. Balustrady i poręcze na klatkach schodowych ze stali nierdzewnej. Wysokość minimalna wszystkich balustrad 1,1m.

 

Balkony. Na balkonach zaprojektowano balustrady szklane oraz deski tarasowe z konglomeratu drenopodobnego.

nowoczesne apartament oleander house
apartamenty oleander house
galeria apartamenty oleander house
nowoczesne apartament oleander house