Apartamenty w Opolu

biura do wynajęcia opole

Opole to miasto pełne magii. Lokalizacja apartamentów Oleander House w samym sercu Opola zapewnia dostęp do ogromu atrakcji na wyciągnięcie ręki. Otwierając się na tętniące życiem miasto wystarczy kilkuminutowy spacer wśród uroczych kamienic by dotrzeć do zabytkowego Starego Miasta. To część Opola pełna historii i klimatycznych kawiarni i restauracji. Odnajdziemy tam zarówno wyróżniany licznymi nagrodami Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, jak i ulokowaną w nowoczesnym gmachu Filharmonię Opolską. Jej muzycy często uczestniczą także w koncertach plenerowych urządzanych w najpiękniejszych sceneriach miasta. Otoczony zabytkową zabudową ratusz miejski stanowi prawdziwe bijące serce miasta. To tutaj odbywają się liczne imprezy kulturalne i wydarzenia muzyczne, którymi żyje całe miasto.

 

Opole to miasto muzyki! Co roku w czerwcu odbywa się tu najważniejszy festiwal muzyczny w Polsce – Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Organizowany w amfiteatrze na opolskim Ostrówku przyciąga nie tylko turystów, ale także największe polskie gwiazdy. Każdego roku powiększa się także Opolska Aleja Gwiazd. Swoje wyróżnienia mają tam już m.in. Czesław Niemen, Wojciech Młynarski, Edyta Geppert czy Kayah. Wieża Piastowska, która od lat przygląda się festiwalowym wydarzeniom to jeden z najstarszych zabytków obronnych w Polsce. Wybudowana w XIII wieku część dawnego zamku to świetny punkt widokowy i multimedialne muzeum historii.

Wszyscy zmęczeni codziennym pośpiechem z pewnością docenią bliskość zielonych płuc Opola – Wyspy Bolko. Zaledwie 15 minutowy spacer dzieli Oleander House od prawdziwej oazy spokoju w centrum miasta. Jest to największy park miejski, który każdego oczaruje ciszą i spokojem, a także możliwością obcowania z naturą, która w wielu miejscach nie została dotknięta przez człowieka. Wyspa Bolko to także ogród zoologiczny zaliczany do grona najpiękniejszych i najnowocześniejszych w Europie.

 

W pobliżu Oleander House odnajdziemy także najczęściej fotografowaną atrakcję Opola – Opolską Wenecję. Magiczne miejsce, gdzie kamienice każdego dnia przeglądają się w wodach Młynówki. Warto wybrać się tu po zmroku, kiedy zabytkowa śluza wraz z otaczającymi ją kamieniczkami jest rozświetlana przez feerię różnorodnych barw. Wszystkie te atrakcje i znacznie więcej odnajdą Państwo zaledwie kilka minut spacerem od apartamentów Oleander House – miejsca, w którym bije serce miasta!

Atrakcje w pobliżu
Oleander House

Szkoła podstawowa – 20 m
Przystanek MZK – 150 m
Liceum – 200 m
Targowisko – 200 m
Kryta pływalnia – 500 m
Klub fitness – 500 m
Teatr – 600 m
Galeria handlowa – 700 m

Stacja Opole Główne – 800 m
Szpital – 800 m
Filharmonia – 900 m
Rynek – 1 km
Stadion Miejski – 1,3 km
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki – 1,3 km
ZOO – 1,8 km